Kiedy pracodawca może rozwiązać umowę na podstawie art. 53 § 1 pkt 1 k.p.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kostrzewa Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 5 lipca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik chorował 182 dni (czyli wyczerpał okres zasiłkowy), wykonał badania kontrolne i uzyskał zdolność do pracy, jednak nie stawił się w pracy tylko poszedł na urlop wypoczynkowy na 15 dni. W ciągu urlopu dostarczył kolejne zwolnienie lekarskie z kodem A - czyli zaliczone do poprzedniego okresu zasiłkowego.

Czy możemy rozwiązać umowę na mocy art. 53 § 1 pkt 1 k.p.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access