Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2010 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 23 września 2008 r.

PYTANIE

Jesteśmy spółką z o.o. świadczącą usługi informatyczne. Kupujemy licencje na oprogramowania komputerowe, które następnie:

1. Odsprzedajemy innym podmiotom (użytkownikiem licencji jest nabywca końcowy) - czy w księgach rachunkowych zakupiona licencja na oprogramowanie jest w tym przypadku towarem, czy wartością niematerialną i prawną?

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT przy sprzedaży - czy jak przy sprzedaży licencji, czy jak przy sprzedaży towarów?

2. Wykorzystujemy je do wytworzenia oprogramowania, które następnie sprzedajemy lub modyfikujemy i sprzedajemy.- czy w księgach rachunkowych należy zakupioną licencją na oprogramowanie traktować jako wartość niematerialną i prawną, czy inaczej?

Czy w momencie sprzedaży zmodyfikowanego oprogramowania lub wytworzonego przez spółkę, obowiązek podatkowy w podatku VAT powstaje tak, jak przy sprzedaży licencji?

3. Udzielamy sublicencji innym podmiotom - czy zakupiona licencja na oprogramowanie w takim przypadku stanowi wartość niematerialną i prawną, czy towar?

Czy przy sprzedaży obowiązek podatkowy w podatku VAT powstaje tak, jak przy sprzedaży licencji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?