Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Kupień Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 5 listopada 2015 r.

PYTANIE

Developer zakończył budowę budynku w 2014 r., a następnie sprzedał w lipcu trzy wyodrębnione lokale.

Czy obowiązek podatkowy u nabywcy lokali powstaje od 1 sierpnia 2014 r. czy dopiero od 1 stycznia 2015 r.?

Gmina twierdzi, że przepis art. 6 ust. 2 nie odnosi do nabywcy lokalu, a tylko do osoby która wybudowała budynek.

Czy ma rację?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację