Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 24 października 2011 r.

PYTANIE

Polska spółka A (zarejestrowana do VAT-UE) jest producentem wyrobów odlewniczych. W dniu 30 września 2011 r. wystawiała fakturę na wyrób dla kontrahenta włoskiego (B), który jest zarejestrowany do VAT-UE. Okazało się jednak, że kontrahent włoski do dnia złożenia VAT-7 nie odbierze towaru z powodu komplikacji przy transporcie. Towar odbierze prawdopodobnie z końcem października (po 25.) i wtedy też spółka A polska otrzyma potwierdzenie odbioru. Włoska firma transportowa (C) wystawi CMR z datą 23 października, wtedy prawdopodobnie odbierze towar z magazynu spółki A, a potwierdzenie otrzymania towaru przez spółkę B na dokumencie CMR będzie prawdopodobnie 26 października.

Kiedy spółka polska A powinna wykazać WDT i z jaką stawką?

Czy we wrześniu nie powinna wykazać w ogóle transakcji w VAT-7?

Czy w momencie otrzymania potwierdzenia po 25. października spółka A na bieżąco tj. w październiku wykaże WDT ze stawką 0%?

Czy też we wrześniu powinna wykazać sprzedaż ze stawką 23%, a w momencie przemieszczenia towaru i otrzymania potwierdzenia tj. w październiku dokonuje korekty VAT-7 za wrzesień i wykazać transakcję ze stawką 0%, czy też na bieżąco tj. w październiku koryguje stawkę 23% i wykazuje 0% jako WDT, również wtedy wykazuje WDT w informacji podsumowującej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?