Kiedy podatnik powinien rozpoznać import usług? - OpenLEX

Kiedy podatnik powinien rozpoznać import usług?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 11 czerwca 2012 r.

PYTANIE

Polska spółka z o.o. otrzymuje od kontrahenta niemieckiego rachunki za "usługi wsparcia" (usługi pracowników niemieckich wykonywane na rzecz naszej spółki). Rachunki wystawiane są nieregularnie i dotyczą różnych okresów, np. na rachunku z dnia 30 września obciążono nas m.in. za okresy 7-8 września, 24-25 sierpnia, 17-21 sierpnia, 28-31 lipca, 19-22 lipca, 25-26 marca.

Kiedy powinniśmy rozpoznać import usług?

Czy można w tym wypadku zastosować art. 19 ust. 19a pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?