Kiedy podatnik może dokonać odliczenia VAT z faktury zakupu środka trwałego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Gawlas Daniel
Odpowiedzi udzielono: 6 lipca 2012 r.

PYTANIE

Jesteśmy podatnikiem czynnym VAT. Otrzymaliśmy fakturę VAT na zakup środka trwałego. Na fakturze widnieje zapis: "Do czasu uregulowania pełnej należności dostarczony sprzęt pozostaje własnością Sprzedającego". Faktura została wystawiona w maju wraz z dostawą środka trwałego. Część należności została opłacona przy dostawie towaru, reszta płatna w dwóch ratach, płatnych do końca roku.

Kiedy możemy dokonać odliczenia VAT z tej faktury?

Czy zgodnie z art.86 ust.12 u.p.t.u. prawo do odliczenia VAT mamy dopiero w momencie całkowitej zapłaty?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access