Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 13 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pan składa wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego, jest posiadaczem gospodarstwa rolnego wraz z małżonką. Wydzierżawili gospodarstwo rolne w całości. Dzierżawcą jest siostra wnioskodawcy (Pana). W celu przyznania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego należy zaprzestać prowadzenia gospodarstwa rolnego czy też wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym.

Czy ww. osoba wydzierżawiając gospodarstwo rolne siostrze spełnia ten warunek? Czy słusznym jest uwzględnianie tu przepisu art. 28 ust. 4 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz.U. z 2020 r. poz. 174 z późn. zm.)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?