Jeżeli zamawiający pod względem technicznym nie jest w stanie otworzyć i zapoznać się z treścią dokumentów złożonych w pliku... - OpenLEX

Nowość Jeżeli zamawiający pod względem technicznym nie jest w stanie otworzyć i zapoznać się z treścią dokumentów złożonych w pliku powinien potraktować to jako przesłane dokumenty, ale z błędem, które należy poprawić?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Mikulska-Nawacka Marta
Odpowiedzi udzielono: 19 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jesteśmy jednostką finansów publicznych. Jako zamawiający prowadzimy postępowanie przetargowe na usługę. Zostało przesłane do wykonawcy wezwanie do złożenia dokumentów na podstawie art. 126 p.z.p. Wykonawca dokumenty przesłał w terminie. Niestety część dokumentów zostało złożonych w pliku, którego zamawiający pod względem technicznym nie jest w stanie otworzyć, zapoznać się z ich treścią i tym samym ich zweryfikować. Jedynie zamawiający zweryfikował podpis pod tymi dokumentami.

Czy w takiej sytuacji należy ten fakt traktować jako brak przesłanych dokumentów przez wykonawcę, czy też potraktować jako przesłane dokumenty, ale z błędem, i należy je poprawić?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX