Jeśli nałożenie korekty dla zamówienia udzielanego w trybie PZP jest zasadne, czy ma to również takie samo zastosowanie w przypadku udzielania zamówień zgodnie z zasadą konkurencyjności?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowakowski Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 27 maja 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

IZ w umowie o dofinansowanie określiła wymogi w zakresie stosowania dostępności w zamówieniach.

Czy w przypadku, jeśli zamawiający nie wprowadzi tych zapisów do dokumentacji postępowania (w tym do postanowień umownych), do czego jest zobowiązany na: - mocy art. 100 p.z.p. (w przypadku udzielania zamówień w trybie ustawy), - a także na podstawie samej umowy o dofinansowanie (dotyczy zamówień udzielanych zgodnie z ustawą jak również w trybie zasady konkurencyjności) może to skutkować stwierdzeniem nieprawidłowości oraz nałożeniem korekty na podstawie rozporządzenia w sprawie warunków obniżania wartość korekt finansowych oraz wydatków poniesionych nieprawidłowo związanych z udzielaniem zamówień?

Podkreślenia wymaga, że w pkt 12 kolumnie 3 taryfikatora zawarto zakres art. 99-105 p.z.p. Artykuł 100 p.z.p. wskazuje, że opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (...).

Jeśli nałożenie korekty w stosunku dla zamówienia udzielanego w trybie p.z.p. jest zasadne, czy ma to również takie samo zastosowanie w przypadku udzielania zamówień zgodnie z zasadą konkurencyjności?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX