Jakiego rodzaju zamówienia obejmuje przedmiotowe wyłączenie stosowania ustawy p.z.p. dotyczące zamówień z zakresu działalności kulturalnej związanej z organizacją wystaw, koncertów, konkursów, festiwali?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowakowski Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 1 czerwca 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak ustalić, co jest, a co nie jest "dostawą lub usługą z zakresu działalności kulturalnej związaną z organizacją wystaw, koncertów, konkursów, festiwali, widowisk, spektakli teatralnych lub przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej", o której mowa w art. 11 ust. 5 pkt 2 PZP?

Wiemy, że działalność kulturalna polega na tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury (art. 1 ust. 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej). Z pewnością zatem wyłączenie te obejmuje samą usługę artystyczną. A co z (proszę o ustosunkowanie się do każdego z punktów poniżej, oczywiście przy założeniu wartości nieprzekraczającej progu unijnego): 1) Oświetleniem, nagłośnieniem, wynajęciem przenośnej sceny itp., 2) Usługą konferansjerską, 3) usługą jury, 4) Cateringiem dla zespołu, 5) Cateringiem dla uczestników festiwalu, 6) Usługą ochrony osób i mienia podczas wydarzenia, 7) Usługą transportową, w ramach której wykonawca przywozi (i odwozi) muzyków i instrumenty, 8) Jeżeli wszystkie powyższe zamówienia wchodzą w zakres wyłączenia, bo są mniej lub bardziej niezbędne do przeprowadzenia festiwalu/konkursu/koncertu, to jak daleko sięga ten związek: czy obejmuje także dostawę energii elektrycznej, toalety oraz druk plakatów promujących wydarzenie oraz nocleg dla artystów - wykonawców?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX