Jakiego rodzaju załączniki graficzne powinny zostać dołączone do dokumentacji geologicznej robót prowadzonych w celu wykorzystania ciepła Ziemi?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 29 sierpnia 2020 r.
Autor odpowiedzi: Cybulska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 6 marca 2017 r.

PYTANIE

W rozporządzeniu Ministra Środowiska z 6.12.2016 r. w sprawie innych dokumentacji geologicznych - dalej r.d.g., które obowiązuje od 30.12.2016 r., określono m.in. zawartość części graficznej dokumentacji geologicznej innej dotyczącej wykonania prac geologicznych w celu wykorzystania ciepła Ziemi. Z r.d.g. wynika, że część graficzna wskazanej dokumentacji składa się z mapy sytuacyjno-wysokościowej dla obszarów lądowych, sporządzonej na podstawie danych i informacji uzyskanych z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w odpowiednio dobranej skali, nie mniejszej niż 1:50 000, umożliwiającej szczegółowe przedstawienie lokalizacji obszaru lub miejsc wykonanych prac geologicznych, z naniesioną na niej granicą dokumentowanego obszaru, lokalizacją stanowisk pomiarowych, prac geofizycznych, otworów wiertniczych, wyrobisk górniczych, prac geochemicznych oraz miejsc pobrania próbek; planu sytuacyjno-wysokościowego dla obszarów lądowych w skali 1:500 lub 1:1000 albo planu sytuacyjno-batymetrycznego w skali 1:5000, 1:10 000 lub 1:25 000 dla obszarów morskich Rzeczypospolitej Polskiej, wraz z lokalizacją wierceń.

Jakie są różnice pomiędzy wskazanymi załącznikami? Co należy rozumieć pod pojęciem mapa sytuacyjno-wysokościowa i plan sytuacyjno-wysokościowy? Jakiego rodzaju załączniki graficzne powinny zostać dołączone do dokumentacji geologicznej innej w celu wykorzystania ciepła ziemi aby odpowiadały wymaganiom r.d.g.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX