Jakie zasady w zakresie opracowania sprawozdania o udzielonych zamówieniach obowiązują w przypadku postępowania prowadzonego przez pełnomocnika na rzecz kilku zamawiających?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowakowski Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 28 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zamawiający X, będący komunalna spółką prawa handlowego (100% udziałów ma gmina) - o którym, mowa w art. 3 ust. 1 pkt 3 p.z.p. Zamawiający X uczestniczył w grupie zakupowej (wraz z innymi podmiotami m.in gminą, która ma 100% udziałów w spółce), przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych ustawy PE oraz przepisami wykonawczymi w szczególności Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 4.05.2007 r. w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego dla podmiotowych punktów poboru biorących udział w postępowaniu. Postępowanie podzielone było na 4 części (I część 2020 r., II część 2021 r., III część 2022 r., IV część 2023 r.). Zamawiający X (tak samo jak i pozostali członkowie 4 grupy zakupowej) zawarli umowę na przeprowadzenie post. przetargowego ze spółką V - która została pełnomocnikiem zamawiającego. Pełnomocnik w imieniu zamawiającego przeprowadził całe postępowanie. Postępowanie ze względu na wartość było ogłoszone w DzUUE.

Jak prawidłowo zamawiający X winien przeprowadzone przez pełnomocnika postępowanie uwzględnić w sprawozdaniu za 2020 r., czy wartość umowy winna być podana w sprawozdaniu jako całość tj. od 2020 r. do 2023 r., czy tylko za 2020 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX