Jakie zadania powinna wykonywać poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która została wyznaczona przez starostwo powiatowe do... - OpenLEX

Jakie zadania powinna wykonywać poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która została wyznaczona przez starostwo powiatowe do pełnienia funkcji wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 26 maja 2022 r.
Autor odpowiedzi: Wrona Joanna
Odpowiedzi udzielono: 18 listopada 2017 r.

PYTANIE

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna została wyznaczona przez starostwo powiatowe do pełnienia funkcji wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego. Jak realizacja zadań wynikających z rozporządzenia w sprawie szczegółowych zadań wiodących ośrodków ma się do rozporządzenia w sprawie szczegółowych zadań poradni psychologiczno- pedagogicznych, jeśli chodzi o realizację zadań w ramach pensum (czy zadania wynikające z pierwszego rozporządzenia powinny być realizowane w ramach godzin pracy nauczycieli poradni)? Czy zadania wynikające z rozporządzenia w sprawie organizacji wczesnego wspomagania rozwoju, dotychczas realizowane w ramach godzin wydzielonych w pensum nauczycieli poradni powinny w tym wypadku (pełnienie funkcji wiodącego ośrodka) nadal tak powinno funkcjonować?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX