Jakie warunki musi spełnić podmiot leczniczy, aby mógł udzielać świadczeń z zakresu ginekologii dla dziewcząt oraz położnictwa i ginekologii w poradni przyszpitalnej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 29 czerwca 2017 r.
Autor odpowiedzi: Paszkowski Artur
Odpowiedzi udzielono: 6 kwietnia 2017 r.

PYTANIE

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 sierpnia 2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej. Hospitalizacja planowa Pkt 34 Przedmiot postępowania: Położnictwo i ginekologia (dotyczy świadczeniodawców realizujących wyłącznie świadczenia ginekologiczne) Kryterium: Kompleksowość 1. Poradnie, oddziały/pracownie/gabinety 1.3 Realizacja umowy w zakresie ginekologia dla dziewcząt w poradni przyszpitalnej 1.4 Realizacja umowy w zakresie położnictwa i ginekologii w poradni przyszpitalnej.

Czy realizacja umów wymienionych w pkt 1.3 i 1.4 dotyczy tylko umów zawartych w ramach AOS, które są aktualnie realizowane?

Czy w przypadku, kiedy nie posiadamy na wyżej wymienione poradnie umów z NFZ (mamy zarejestrowane te poradnie) i wykonujemy w nich porady przed i po zabiegach wykonanych w ramach umowy w zakresie leczenia szpitalnego, możemy odpowiedzieć tak na pytania w ofercie do NFZ?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX