Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 8 listopada 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Stowarzyszenie wpisane do KRS, nieprowadzące działalności gospodarczej, prowadzi odpłatną działalność pożytku publicznego polegającą na wspieraniu i upowszechnianiu kultury fizycznej w postaci organizacji i pomiaru czasu na imprezach sportowych. Jednocześnie stowarzyszenie jest podatnikiem podatku VAT. Głównym organizatorem biegów jest np. gmina, stowarzyszenie natomiast przygotowuje wszystkie niezbędne materiały i urządzenia (np. numery startowe, oprogramowanie do mierzenia czasu itp.). Dodatkowo stowarzyszenie kupuje nagrody dla zwycięzców np. odżywki, gadżety różnego rodzaju, od których odlicza podatek VAT.

Czy przekazanie wspomnianych nagród, jako nieodpłatne przekazanie towarów, będzie wiązać się z koniecznością odprowadzenia podatku VAT należnego?

Czy będzie można skorzystać np. ze zwolnienia na podstawie art. 7 ust. 3 i ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2018 r. poz. 2174)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację