Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 21 maja 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podatnik wybudował budynek w zabudowie szeregowej na sprzedaż. Podczas budowy odliczał VAT od materiałów i usług. Na dzień dzisiejszy zostało mu jedno mieszkanie, które podatnik planuje wynająć aby nie stało puste.

Czy w tym wypadku następuje zmiana przeznaczenia lokalu i zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u. powinien dokonać korekty podatku naliczonego w wysokości 1/10 aż do końca okres korekty?

Czy też będzie to raczej zmiana przeznaczenia towarów i usług nabywanych do wytworzenia tych towarów zgodnie z art. 91 ust. 7d u.p.t.u. i w miesiącu wynajęcia mieszkania powinien skorygować jednorazowo cały podatek, który odliczył?

Czy w tym wypadku jeśli, np. po roku sprzeda jednak to mieszkanie to ma prawo do ponownej jednorazowej korekty podatku naliczonego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?