Jakie skutki podatkowe rodzi nieodpłatne przejęcie przez udziałowców długu spółki? - OpenLEX

Jakie skutki podatkowe rodzi nieodpłatne przejęcie przez udziałowców długu spółki?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 15 marca 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Udziałowcy przejęli nieodpłatnie dług spółki z o.o. wobec dostawców, na podstawie art. 519 Kodeksu cywilnego.

Czy w takim przypadku czynność ta będzie stanowiła w spółce podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym? Czy wartość odsetek naliczonych i przejętych przez udziałowców będzie powiększała kwotę do opodatkowania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX