Jakie są wymagania do pracy w szpitalu psychiatrycznym na stanowisku terapeuty zajęciowego? - OpenLEX

Jakie są wymagania do pracy w szpitalu psychiatrycznym na stanowisku terapeuty zajęciowego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Brzozowska-Kruczek Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 18 maja 2012 r.

PYTANIE

Czy osoba po ukończeniu studiów wyższych (tryb dzienny lub zaoczny) z zakresu pedagogiki- rewalidacji osób chorych lub pedagogiki opiekuńczej i terapeutycznej (ilość godzin zajęć i wykładów w trakcie studiów ~ 3000), może pracować w szpitalu psychiatrycznym (oddziały psychiatryczne, terapeutyczne, opiekuńcze) w charakterze terapeuty zajęciowego?

W suplemencie dyplomu ukończenia studiów jest informacja o uprawnieniach posiadacza dyplomu:

"Absolwent tej specjalności jest nastawiony na pracę z dzieckiem, młodym człowiekiem i osobą dorosłą w sytuacji choroby przewlekłej. Może prowadzić zajęcia terapeutyczne, relaksacyjne, wychowawcze w placówkach opieki całkowitej i częściowej".

Czy osoba po studiach wyższych - pedagogika opiekuńcza i terapeutyczna oraz ukończonym dwuletnim, dwustopniowym (264 godzin) szkoleniu z zakresu muzykoterapii grupowej w psychiatrii i psychoterapii (szkolenie prowadzone w ramach Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie) posiada uprawnienia do pracy w szpitalu psychiatrycznym jako terapeuta zajęciowy - muzykoterapeuta?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?