Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 16 maja 2011 r.

PYTANIE

Jakie są konsekwencje zmiany przeznaczenia części budynku mieszkalnego pod wynajem pokoi gościnnych w sytuacji, gdy podatnik skorzystał z odliczeń od dochodu lub podatku z tytułu wydatków poniesionych na własne cele mieszkaniowe?

Podatnik korzystał z ulgi do 2005 r. Budynek do tej pory nie został oddany do użytkowania ale czynione są starania w tym kierunku. Budynek zostanie odebrany jako budynek mieszkalny z przeznaczeniem części pomieszczeń pod wynajem dla gości.

Zgodnie z art. 45 ust. 3a u.p.d.o.f. z obowiązkiem zwrotu kwot odliczonych uprzednio z tytułu ulgi na zakup gruntu pod budowę budynku mieszkalnego mamy do czynienia jedynie w przypadku gdy podatnik w całości zmienił przeznaczenie lokalu lub budynku mieszkalnego na użytkowy,

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?