Jakie rozwiązanie organ powinien zastosować, gdy wnioskodawca nie przedłoży operatu przeciwpożarowego po terminie?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 sierpnia 2019 r.
Autor odpowiedzi: Nieć Anna
Odpowiedzi udzielono: 2 stycznia 2019 r.

PYTANIE

Firma, która zamierza przetwarzać odpady, została wezwana w trybie art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 20.07.2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 5 i 13b, ust. 3a, 3b, 3c, 4b, art. 48a ustawy o odpadach z 14.12. 2012 r. – dalej u.o. do uzupełnienia wniosku w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy. Po 3 miesiącach przedłożyła uzupełnienie wniosku, ale nie uzupełniła go w całości. Organ, wziąwszy pod uwagę, że termin uzupełnienia wniosku jeszcze nie upłynął, wezwał o braki, które nie zostały uzupełnione, wskazując iż oczekuje ich uzupełnienia przed upływem 6 miesięcy od daty doręczenia pierwszego wezwania.

Ile razy organ może wzywać wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku o wymagane dokumenty (zaświadczenia i oświadczenia o niekaralności)?

Jakie właściwe rozwiązanie i na jakiej podstawie prawnej organ powinien zastosować, gdy wnioskodawca nie przedłoży uzupełnienia (zaświadczeń i oświadczeń o niekaralności, czy operatu przeciwpożarowego) po terminie - w okresie 6 miesięcy, na które zawieszono postępowanie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX