Jakie postanowienia odnośnie podwykonawców powinna zawierać umowa zawierana między zamawiającym a wykonawcą?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Banasik Paweł
Odpowiedzi udzielono: 10 maja 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Postępowanie w progach krajowych prowadzone jako usługi społeczne, o których mowa w art. 359 pkt 2 nowego PZP w przedmiocie usług szkoleniowych (tryb podstawowy wariant I). Umowa będzie zawarta na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Czy przyszła umowa poza postanowieniami zawartymi 436 pkt 4a nowego PZP oraz w art. 439 ust. 5 nowego PZP musi także zawierać inne ustawowe zapisy/postanowienia odnoszące się do kwestii podwykonawców?

Zamawiający na etapie procedury wymaga jedynie wskazania w formularzu oferty części zamówienia jakie ewentualnie zostanie powierzone podwykonawcy oraz wskazania ich nazwy, jeśli oczywiście są znani.

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access