Jakie obowiązki ciążą na podatniku, który dokonuje wypłat należności z tytułu usługi audytu kontrolnego i recertyfikacji na rzecz przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii, jeśli jest w posiadaniu certyfikatu rezydencji kontrahenta?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 5 października 2017 r.

PYTANIE

Czy w świetle interpretacji dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 4.01.2013 r., IPTPB3/423-332/12-4/IR nasza firma (osoba fizyczna, prowadząca działalność) w związku z nabyciem usługi audytu kontrolnego i recertyfikacji od firmy z Wielkiej Brytanii musi pobrać i uiścić podatek u źródła od wypłat dokonanych na rzecz dostawców tych usług (audyt w Polsce)?

Czy na firmie ciąży obowiązek posiadania certyfikatu rezydencji podatkowej zagranicznego kontrahenta i złożenia informacji IFT-2/FT-2R?

Jaka stawka podatku obowiązuje dla ww. usługi zgodnie z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisana z Anglią?

Czy przy zakupie usługi organizacji dostawy na platformie elektronicznej (awizacja) od firmy niemieckiej, także wystąpi podatek u źródła?

W jakiej wysokości (umowa z Niemcami o unikaniu podwójnego opodatkowania)?

Firma niemiecka nie dokonuje fizycznie transportu, lecz świadczy usługi internetowej awizacji w wybranych oddziałach firm będących partnerami ww firmy.

Czy w przypadku pobrania podatku u źródła dokonujemy potrącenia ww. podatku z płatności na rzecz kontrahenta?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access