Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 11 kwietnia 2018 r.

PYTANIE

Osoba prowadząca kanał na serwisie internetowym, z uwagi na dużą liczbę osób obserwujących otrzymuje zlecenia na opublikowanie na swoim kanale filmiku reklamowego. Są to reklamy np. kryptowalut lub innych stron internetowych. Zlecenie przekazywane jest za pomocą poczty elektronicznej w języku angielskim, nie można zdefiniować zlecającego. Maile podpisane są jedynie imieniem lub nickiem. Nie wiadomo, czy jest to osoba fizyczna czy przedsiębiorca.

Nie wiadomo, czy jest to podmiot będący rezydentem Polski czy rezydentem innego kraju. Po nagraniu takiego filmu zlecający mailem otrzymuje link, pod którym może zapoznać się z tym filmem. Jeżeli jest zadowolony przesyła umówioną kwotę, najczęściej w kryptowalucie na konto BitBay. Następnie kryptowaluty zostają sprzedane na giełdzie BitBay za polską walutę i środki te zasilają rachunek bankowy. Osoba ta zarejestrowała działalność gospodarczą i wybrała podatek liniowy.

Czy opisane wyżej transakcje należy ewidencjonować na kasie fiskalnej?

Kiedy należy rozpoznać przychód podatkowy?

Czy z chwilą opublikowania filmu na własnym kanale na serwisie, czy z chwilą otrzymania kryptowaluty czy z chwilą wpływu PLN na konto bankowe?

Czy czynności te są opodatkowane podatkiem od towarów i usług?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?