Jakie konsekwencje podatkowe mogą wystąpić w przypadku darowania klientom zestawów prezentowych zawierających alkohole? - OpenLEX

Jakie konsekwencje podatkowe mogą wystąpić w przypadku darowania klientom zestawów prezentowych zawierających alkohole?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Liżewski Sławomir
Odpowiedzi udzielono: 8 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Klientka prowadzi sprzedaż akcesoriów betonowych (stoły, ozdoby, zegary). W zestawach świątecznych chce zaproponować Klientom dwie wersje podarunków:

1. Zegar, mini butelka wina musującego, praliny czekoladowe

2. Zegar, mini butelka whisky, cygaro

Będzie przygotowanych ok. 50 zestawów prezentowych. Klientka jest zwolniona z VAT zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT Czy w tym wypadku konieczne jest zdobycie koncesji na wyroby tytoniowe i alkohol? Czy w razie nawiązania współpracy z dostawcą alkoholu lub cygar istnieje możliwość połączenia wspólnych interesów, aby kwestie koncesji pozostały po stronie dostawcy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?