Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jabłoński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 29 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy serwis gwarancyjny paneli fotowoltaicznych zamontowanych na budynkach na terenie Polski to usługa związana z nieruchomościami zgodnie z art. 28e ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r. poz. 106) - dalej u.p.t.u., a więc musi być opodatkowanie polskimi stawkami VAT?

Firma z siedzibą w Polsce i zarejestrowana do VAT w Polsce będzie świadczyła usługi napraw gwarancyjnych na rzecz chińskiego kontrahenta - producenta paneli fotowoltaicznych, czyli faktura za usługi będzie wystawiana na zagranicznego kontrahenta.

Czy ma tu znaczenie fakt, że importem paneli z Chin oraz ich montażem zajmuje się inna polska firma?

Czy można się tu powołać na art. 28b u.p.t.u. i wtedy zastosować stawkę VAT NP?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?