Jakie jest miejsce świadczenia usług na rzeczowym majątku ruchomym, będącym własnością firmy niemieckiej? - OpenLEX

Jakie jest miejsce świadczenia usług na rzeczowym majątku ruchomym, będącym własnością firmy niemieckiej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 25 września 2012 r.

PYTANIE

Wykonujemy dla kontrahenta niemieckiego usługi obróbki na majątku ruchomym, będącym własnością firmy niemieckiej. Do tej pory usługi nie podlegały opodatkowaniu w Polsce (na podstawie art. 27 i 28 u.p.t.u. oraz Dyrektywy VAT). Transakcje te wykazywaliśmy w deklaracji VAT-7 jako niepodlegające opodatkowaniu w kraju.

Czy po zmianach w VAT nadal mamy stosować to podejście, a różnica jest tylko w tym, że musimy też wykazywać te usługi w deklaracjach podsumowujących tj. VAT-UE?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?