Jakie działania powinie podjąć OPS, w przypadku klienta, który odmawia leczenia, a może stanowić, ze względu na zaburzenia... - OpenLEX

Jakie działania powinie podjąć OPS, w przypadku klienta, który odmawia leczenia, a może stanowić, ze względu na zaburzenia psychiczne, zagrożenie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 16 grudnia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pani X jest osobą w wieku emerytalnym, mieszka sama ,nie ma bliskiej rodziny, mieszka w bloku wielorodzinnym, sąsiedzi zgłaszają zaburzenia psychiczne w/w. Pracownik socjalny odwiedził i stwierdził , iż w/w przebywała w szpitalu psychiatrycznym , ma stwierdzone schorzenie psychiatryczne, była jeden raz w poradni zdrowia psychicznego po wypisaniu ze szpitala. W/w nie wyraża zgody na objęcie usługami opiekuńczymi, twierdzi iż nie wymaga pomocy. Sąsiedzi ponownie zgłaszają coraz bardziej dziwne i agresywne zachowania sąsiadki. Zgłaszali na policje lecz odesłano ich do ośrodka Pomocy społecznej. Pracownik MOPS próbował skontaktować się z w/w chciał odwiedzić ją w domu, lecz nie wpuszcza i grozi wezwaniem policji.Problemem jest nie kontynuowanie leczenia psychiatrycznego przez w/w, odmowa wszelkiej pomocy i zagrożenie dla środowiska i jej samej. Jakie działania powinien podjąć ops?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX