Jakie dokumenty powinien przedstawić nauczyciel, który ukończył szkołę w Niemczech i będzie pracować jako nauczyciel języka... - OpenLEX

Jakie dokumenty powinien przedstawić nauczyciel, który ukończył szkołę w Niemczech i będzie pracować jako nauczyciel języka niemieckiego w szkole podstawowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 sierpnia 2022 r.
Autor odpowiedzi: Lodziński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 11 sierpnia 2020 r.

PYTANIE

Jakie dokumenty powinien przedstawić nauczyciel, który kończył szkołę w Niemczech i ma pracować jako nauczyciel języka niemieckiego w szkole podstawowej? Nauczyciel przestawił świadectwo ukończenia Szkoły Specjalistycznej Zawodowej ds. Nauk Społecznych na kierunku Pedagogika Społeczna. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej potwierdziła ukończenie 3 letniej ponadśredniej szkoły zawodowej i uzyskanie tytułu zawodowego. NAWA napisała, że może pracować jako wychowawczyni w żłobku, przedszkolu itp. Jak mają się te kwalifikacje do kwalifikacji dla nauczycieli obowiązujące w Polsce. Co oznacza, że dokument jest sklasyfikowany na poziomie 6 w niemieckiej jak i europejskiej ramie kwalifikacji? Po spełnieniu jakich warunków można zatrudnić nauczyciela w szkole podstawowej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX