Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 sierpnia 2019 r.
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 3 lipca 2018 r.

PYTANIE

Podmiot sprzedaje sprzęt na terytorium kraju od podmiotu zagranicznego, który wyznaczył w kraju autoryzowanego przedstawiciela.

Jakie dane powinien zweryfikować podmiot m.in. w związku z utworzeniem BDO?

Raz w roku podmiot przesyła informacje do autoryzowanego przedstawiciela i podmiotu zagranicznego w sprawie ilości i rodzaju sprzętu jakie zakupił i wprowadził do obrotu od podmiotu zagranicznego. Autoryzowany przedstawiciel, którym jest organizacja odzysku, twierdzi, że takie dane niepotrzebnie są wysyłane, ponieważ informacje o ilości i rodzaju wprowadzanego sprzętu do Polski przekazuje mu podmiot zagraniczny.

Czy art. 25 ustawy z 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nie jest w tym wypadku martwy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?