Jakie będą skutki odkupienia przez spółkę z o.o. od jednego z udziałowców części udziałów w celu ich umorzenia? - OpenLEX

Jakie będą skutki odkupienia przez spółkę z o.o. od jednego z udziałowców części udziałów w celu ich umorzenia?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 15 lutego 2011 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. odkupiła od jednego z udziałowców część udziałów w celu umorzenia. Na podstawie art. 41 ust. 4 u.p.d.o.f. spółka jako płatnik zobowiązana będzie pobrać zryczałtowany podatek 19% i odprowadzić na konto bankowe urzędu skarbowego.

W jakim terminie spółka ma odprowadzić podatek dochodowy i jaką deklarację powinna złożyć do urzędu skarbowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?