Jakie będą konsekwencje zakończenia działalności gospodarczej przed upływem okresu amortyzacji środka trwałego? - OpenLEX

Jakie będą konsekwencje zakończenia działalności gospodarczej przed upływem okresu amortyzacji środka trwałego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2019 r.
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 6 maja 2011 r.

PYTANIE

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą wprowadziła do ewidencji (w drugim roku działalności) komplet mebli używanych, których wartość została ustalona na podstawie szacunku podatnika zgodnie z obowiązującymi zasadami. Meble te są amortyzowane zgodnie z art. 22j u.p.d.o.f. według indywidualnej stawki amortyzacyjnej.

Jakie będą skutki podatkowe w sytuacji, gdy podatnik zakończy prowadzenie działalności przed okresem zamortyzowania tych środków trwałych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?