Jaki współczynnik pracy należy zastosować do stanowiska pracy protetyk słuchu?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 4 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Kwiatkowska Monika
Odpowiedzi udzielono: 1 września 2022 r.

PYTANIE

Jaki współczynnik pracy należy zastosować do stanowiska pracy protetyk słuchu. Pracownik ukończył dwuletnią szkołę policealną uzyskując świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie 321401 - Protetyk słuchu. Pracownik zatrudniony jest w SP ZOZ (lecznictwo otwarte) w pracowni audiometrycznej, w której wykonuje badania słuchu na podstawie skierowań wydanych przez lekarzy. Czy protetyk słuchu zgodnie z obecnymi przepisami jest zawodem medycznym?

Zadałam nieprecyzyjne pytanie. Rzeczywiście protetyk słuchu: pozycja w tabeli - części pierwszej załącznika do r.k.w. to 92 i wymogi kwalifikacyjne: ukończenie studiów wyższych na kierunku lub w specjalności protetyka słuchu (....) i uzyskanie tytułu licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera.

W pytaniu jest mowa o pracowniku, który ukończył szkołę policealną publiczną i uzyskał tytuł zawodowy protetyk słuchu, a zatrudniony jest na stanowisku starszy protetyk słuchu. Pozycja w tabeli - części pierwszej załącznika do r.k.w. to 91 i czy wobec tego współczynnik pracy wg załącznika do u.s.u.n.w., według którego obliczać należy najniższe wynagrodzenie zasadnicze powinien być 0,86 (poz 7)? Jeżeli tak, to czy do pracodawcy należy decyzja o zakwalifikowaniu danego zawodu do zawodu medycznego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX