Jaki urlop przysługuje pracownikowi zatrudnionemu w oświacie w niepełnym wymiarze czasu pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lesińska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 27 lutego 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik zatrudniony jest na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy z 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.) w wymiarze 17/20 etatu na czas określony od dnia 3.09.2019 r. do dnia 26.06.2020 r. Jego tygodniowy rozkład czasu pracy wygląda następująco (w zakładzie obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy): wtorek od godz. 8.00 do godz. 14.00 (6 godzin), środa od godz. 8.00 do godz. 14.00 (6 godzin), czwartek od godz. 8.00 do godz. 13.00 (5 godzin) Ogólny staż pracy pracownika 21 lat.

Ile temu pracownikowi przysługuje urlopu w dniach i godzinach za rok 2019 czyli za okres od września do grudnia 2019?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access