Jaki organ jest właściwy do egzekwowania rozbiórki obiektu tymczasowego po upływie terminu jego użytkowania?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Spiżewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 25 stycznia 2005 r.

PYTANIE

W jaki sposób należy egzekwować rozbiórkę obiektu tymczasowego po upływie terminu jego użytkowania - 120 dni - wybudowanego na podstawie zgłoszenia - (art. 29 ust. 1 pkt 12 ustawy Prawo budowlane), gdy inwestor nie dopełnił obowiązku jego rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce.

Który organ jest właściwy (administracji architektoniczno-budowlanej czy nadzoru budowlanego) do egzekwowania rozbiórki obiektu budowlanego w przypadku opisanym powyżej?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access