Jaki jest właściwy moment rozliczania podatku z wystawianych refaktur za media?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 12 kwietnia 2011 r.

PYTANIE

Nasza firma oddała budynek w dzierżawę. Faktury za media refakturujemy na dzierżawcę.

Czy przy odliczaniu VAT z faktur obowiązuje nas art. 19 ust. 13 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u.? Czy stosujemy go tylko przy fakturach sprzedażowych naliczając podatek?

Kiedy należy refakturować na najemcę prognozy zużycia gazu - w miesiącu, gdy otrzymaliśmy prognozę, czy w miesiącu faktycznej sprzedaży?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy