Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ratajszczak Artur
Odpowiedzi udzielono: 11 kwietnia 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nieobowiązująca już ustawa z 2 lipca 1994 r. o najmie lokali mieszkaniowych i dodatkach mieszkaniowych tak samo jak kodeks cywilny opisywała długość terminu wypowiedzenia umowy najmu przez najemcę.

Jeżeli do umów najmu wprowadzono przez pomyłkę inny zapis, z krótszym okresem wypowiedzenia, to teraz jaki jest termin wypowiedzenia takiej umowy najmu przez najemcę?

Czy zapis zawarty w art. 688 k.c. "jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego" jest bezwzględnie obowiązujący w stosunku do mieszkań wynajmowanych przez TBS, a wybudowanych z preferencyjnych z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego i programów rządowych w latach 1998-2009?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?