Jaki jest termin na złożenie pozwu przez pracodawcę, jeśli do rozwiązania stosunku pracy doszło na podstawie art. 55 k.p.? - OpenLEX

Jaki jest termin na złożenie pozwu przez pracodawcę, jeśli do rozwiązania stosunku pracy doszło na podstawie art. 55 k.p.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Masłowski Jarosław
Odpowiedzi udzielono: 28 lipca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jaki jest termin na złożenie pozwu przez pracodawcę od momentu wydania świadectwa pracy, jeśli do rozwiązania stosunku pracy doszło na podstawie art. 55 k.p. (rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia przez pracownika)?

W jakim terminie pracodawca może się odwołać do sądu pracy?

Czy pracodawca może dochodzić odszkodowania od pracownika za bezpodstawne rozwiązanie umowy o pracę?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?