Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 26 czerwca 2015 r.

PYTANIE

Jaki będzie obowiązek podatkowy w przypadku importu usług związanych z wynajmem kopii filmowej - licencja na pokaz filmowy?

Faktura od kontrahenta zagranicznego z Dani wystawiona została 19 lutego 2013 r., natomiast pokaz filmu odbył się 7 marca 2013 r.

Czy ma tu zastosowanie art. 19 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług i obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wystawienia faktury przez kontrahenta zagranicznego, czyli 19 lutego 2013 r. czy też obowiązek powstanie z chwilą faktycznego wykonania pokazu tego filmu, czyli 7 marca 2013 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację