Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Matysik Barbara
Odpowiedzi udzielono: 24 czerwca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w sytuacji, gdy toczy się postępowanie wobec osoby o ustalenie odpłatności w formie umowy i strona nie chce jej podpisać, a jednocześnie składa wniosek o całkowite zwolnienie z odpłatności na podstawie art. 64 ustawy o pomocy społecznej, to czy organ może zgodnie z tym artykułem, który stanowi samodzielną podstawę do wydania decyzji administracyjnej, której przedmiotem jest miedzy innymi całkowite zwolnienie, wydać decyzję zwalniającą?

Czy w tym samym stanie faktycznym, organ powinien wobec odmowy zawarcia umowy wydać decyzją ustalającą odpłatność, zgodnie z art. 61 ust. 2d ustawy o pomocy społecznej i po jej uprawomocnieniu rozpatrywać wniosek o zwolnienie z odpłatności w nowym (odrębnym) postępowaniu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?