Jaką stawkę VAT powinien zastosować podatnik do usług szkoleniowo-doradczych? - OpenLEX

Jaką stawkę VAT powinien zastosować podatnik do usług szkoleniowo-doradczych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2010 r.
Autor odpowiedzi: Łabno Paweł
Odpowiedzi udzielono: 21 grudnia 2010 r.

PYTANIE

Jesteśmy spółdzielnią socjalną, która wykonuje usługi szkoleniowe i związane z nimi inne usługi. Posiadamy zaświadczenie o wpisie instytucji szkoleniowej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych z dnia 25 lutego 2010 r. Zawarliśmy umowę na okres 25 października 2010 - 31 marca 2011 r. ze stowarzyszeniem pod tytułem: Przeprowadzenie usług szkoleniowo-doradczych oraz pomoc w efektywnym wykorzystaniu dotacji z zakresu kosmetologii i fryzjerstwa dla uczestniczek projektu - "Wsparcie metodą outplacement aktywności zawodowej kobiet w regionie lubuskim". Na podstawie oferty wykonawca zobowiązuje się do:

1)

opieki szkoleniowej indywidualnej w postaci comiesięcznych dwugodzinnych spotkań konsultacyjnych, w tym pomoc w rozliczaniu wniosków o dotację inwestycyjną i wsparcie pomostowe w wymiarze 522 godzin.

2)

Indywidualne specjalistyczne szkolenia w wymiarze 186 godzin, a w szczególności;

- planowanie pracy na swoim terytorium

- inicjowanie kontaktów telefonicznych z potencjalnymi klientami

- umiejętność budowania kontaktów handlowych

- marketing i promocja małej firmy w środowisku lokalnym

- profesjonalna obsługa klienta

- techniki sprzedaży

3)

wykonawca zobowiązuje się zapewnić uczestnikom tej usługi-materiały szkoleniowe, pomoc dydaktyczną oraz nowoczesnego sprzętu niezbędnego do realizacji tej usługi

4)

zapewnia również wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Usługi mogą być również przeprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, zaakceptowane przez Zamawiającego, nie będące pracownikami Wykonawcy.

Jaką stawkę VAT powinna zastosować spółdzielnia socjalna, prowadząca działalność gospodarczą, do usług szkoleniowo-doradczych, w ramach których wykonywane są inne usługi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?