Jaką stawkę powinienem zastosować dla wyodrębnionych na fakturze z tytułu wewnątrzwspólnowej dostawy towarów kosztów pakowania i wysyłki, w przypadku wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 28 października 2005 r.

PYTANIE

Prowadzę działalność handlowo-produkcyjną. Sprzedaję wyroby gotowe (plakaty, materiały reklamowe itp.) kontrahentowi z Czech, który zgłoszony jest jako podatnik podatku od wartości dodanej w Czechach. Z tytułu dostawy wewnątrzwspólnotowej na poszczególne wyroby stosuję stawkę 0%. Obciążam kontrahenta kosztami pakowania i wysyłki, wykazując jako osobną pozycję na fakturze.

Jaką stawkę powinienem zastosować dla wyodrębnionych kosztów pakowania i wysyłki? W jaki sposób powinienem postąpić w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego, gdzie na otrzymywanych od kontrahentów unijnych fakturach obciążany jestem kosztami administracyjnymi, pakowania i wysyłki? Czy dla tych kosztów przy wystawianiu wewnętrznej faktury VAT, powinienem zastosować taką samą stawkę VAT jak dla zakupionych towarów? W jakich rejestrach VAT powinienem wykazać dostawę oraz nabycie wewnątrzwspólnotowe? Czy dodatkowe koszty związane z tą dostawą, należy wykazać w rejestrach sprzedaży?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access