Jaką stawkę należy zastosować do refaktury usługi modernizacji kotłów w elektrowniach położonych na terytorium Polski firmie... - OpenLEX

Jaką stawkę należy zastosować do refaktury usługi modernizacji kotłów w elektrowniach położonych na terytorium Polski firmie amerykańskiej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 20 lutego 2015 r.

PYTANIE

Spółka polska świadczy kompleksowe usługi ("pod-klucz") w zakresie modernizacji kotłów pyłowych, w celu ograniczenia wydzielania azotu w elektrowniach. Poniesione koszty następnie spółka refakturuje na firmę amerykańską.

Jaka powinna być stawka podatku VAT na wystawionej refakturze?

Czy należy kierować się art. 28e, według którego miejscem świadczenia usług jest miejsce położenia nieruchomości?

Czy powyższe świadczenie usług należy utożsamiać z usługami dokonywanymi na środkach trwałych z grupy KŚT 201 (elektrownie), czy z grupy 3 (kotły i maszyny energetyczne), a jednocześnie czy podział ten według KŚT ma znaczenie dla ustalenia podatku VAT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?