Jaka stawka VAT powinna być stosowana do prowadzenia gimnastyki, w tym gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć rehabilitacyjnych? - OpenLEX

Jaka stawka VAT powinna być stosowana do prowadzenia gimnastyki, w tym gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć rehabilitacyjnych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2014 r.
Autor odpowiedzi: Styczyński Rafał
Odpowiedzi udzielono: 4 grudnia 2013 r.

PYTANIE

Spółka cywilna, posiadająca wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzi zgodnie ze statutem następujące czynności:

- kształcenie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie choreografii i układów tanecznych;

- kształcenie dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie tańca nowoczesnego, współczesnego oraz towarzyskiego - nauczanie rytmiki.

Do tych, czynności bez wątpienia powinna być stosowana stawka ZW na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) u.p.t.u.

Natomiast oprócz powyższych usług, świadczone są też usługi prowadzenia gimnastyki, w tym gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć rehabilitacyjnych (PKWiU 86.90.13.0). Zajęcia te są prowadzone przez fizjoterapeutę zatrudnionego w spółce.

Jaka stawka VAT powinna być stosowana do takiego rodzaju usług?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?