Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 24 sierpnia 2006 r.

PYTANIE

Jaka stawka VAT obowiązuje w przypadku sprzedaży statku pełnomorskiego służącego do transportu towarów? Czy zastosować zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u.?

Statek jest używany ponad 6 miesięcy, z przy jego zakupie nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT (aport rzeczowy).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?