Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 22 maja 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W 2011 r. zawarłam umowę leasingu finansowego dokumentującego zakup samochodu osobowego. Dokumentem potwierdzającym tą transakcje jest umowa leasingowa, z której wynika, iż mam prawo do amortyzacji oraz wystawiona faktura VAT marża. W czerwcu 2014 r. kończy mi się umowa i chcę ten samochód sprzedać.

Z jaka stawką VAT powinna być dokonana ta transakcja?

Czy powinnam opodatkować ją stawką 23% nawet wówczas, gdy nie miałam prawa do odliczenia VAT, czy mogę zastosować stawkę ZW powołując się na art. 120 ustawy o VAT?

Dodam iż wykonuję tylko i wyłącznie działalność opodatkowaną.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację