Jaka powinna być podstawa prawna instrukcji magazynowej wprowadzanej w szkole, gdy rachunkowość w całości została przekazana do CUW?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tomczyk Edward
Odpowiedzi udzielono: 30 sierpnia 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jaka powinna być podstawa prawna instrukcji magazynowej wprowadzanej w szkole, gdy rachunkowość w całości została przekazana do CUW?

Jesteśmy CUW, prowadzimy rachunkowość m.in. dla jednostek oświatowych. W CUW wprowadziliśmy polityki rachunkowości dla jednostek obsługiwanych. Natomiast instrukcje magazynowe jednostki obsługiwane wprowadzają własnymi zarządzeniami u siebie. Jaka powinna być podstawa prawna takiej instrukcji magazynowej wprowadzanej w szkole, gdy rachunkowość w całości została przekazana do CUW? Czy wystarczy art. 69 ust. 1 pkt 3) u.f.p. ("Zapewnienie funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej należy do obowiązków kierownika jednostki")? W ramach odpowiedzi na pytanie QA2663832 odnieśli się Państwo do instrukcji inwentaryzacyjnej, nie magazynowej. Instrukcje inwentaryzacyjne i zarządzenia o inwentaryzacji prowadzimy w CUW. Instrukcja magazynowa dotyczy prowadzenia magazynu, nie jego inwentaryzacji i jest na styku kontroli zarządczej i rachunkowości. W niektórych opracowaniach dopuszcza się ich wprowadzenie w jednostce obsługiwanej, nie w obsługującej.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX