Jaka podstawa prawna powinna zostać wskazana w świadectwie nauczycielki zatrudnionej na podstawie mianowania, która złożyła wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w związku z przejściem na emeryturę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sender Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 11 czerwca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nauczycielka zatrudniona na podstawie mianowania złożyła wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w związku z przejściem na emeryturę z dniem 27.08.2021. Czy w świadectwie pracy taka podstawa prawna będzie prawidłowa "art. 23 ust. 1 pkt 1 KN"? W jakiej wysokości i na jakiej podstawie będzie przysługiwała odprawa emerytalna? Nauczycielka ma 40 lat stażu pedagogicznego

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access