Jaką należy zastosować podstawę prawną zatrudnienia pracownika, który nie jest nauczycielem, a trenerem w klasie sportowej? - OpenLEX

Jaką należy zastosować podstawę prawną zatrudnienia pracownika, który nie jest nauczycielem, a trenerem w klasie sportowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Fota Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 13 sierpnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jaką należy zastosować podstawę prawną zatrudnienia pracownika, który nie jest nauczycielem, a trenerem w klasie sportowej zgodnie z § 9 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r., poz. 1289)? Czy wynagrodzenie dla ww. pracownika powinno być wypacane ze środków na wynagrodzenia nauczycieli czy pracowników administracji/obsługi lub ew. z innej puli?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX