Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2020 r.
Autor odpowiedzi: Andała-Sępkowska Justyna
Odpowiedzi udzielono: 27 sierpnia 2015 r.

PYTANIE

Czy zgodnie z p.z.p. zamawiający odpowiada za zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy zarówno tego, który wykonuje roboty budowlane, usługi czy dostawy czy tylko w przypadku zamówień na roboty budowlane?

Czy zamawiający, w przypadku zamówienia na usługi i dostawy nigdy nie będzie odpowiedzialny za zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy?

Jaka jest odpowiedzialność podwykonawcy w stosunku do zamawiającego za wykonane przez podwykonawcę zamówienie?

Czy mają tutaj zastosowanie przepisy k.c. o wykonywaniu zlecenia przez podmiot (podwykonawcę), któremu wykonawca powierzył jego wykonanie art. 738 k.c.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?