Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kisielewska Justyna
Odpowiedzi udzielono: 7 kwietnia 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jednostka organizacyjna powiatu dokonuje zakupu na zajęcia praktyczne dla uczniów oraz kursantów następujących materiałów:

a)

do nauki spawania takich jak: drut, elektrody, pręty, gaz, złom stalowy,

b)

do nauki robót wykończeniowych, takich jak: płytki, kleje, fugi, farby,

c)

na zajęcia z elektroniki i elektryki, takich jak: diody, kable, konwertery, płytki elektroniczne, patsch panele, switsche,

d)

skryptów i odzieży ochronnej dla kursantów (które są wydawane uczestnikom zajęć – nie pozostają w jednostce),

e)

spawarek, tablic, telewizora, narzędzi (min. lutownice, wiertarki).

Z jakiego paragrafu klasyfikacji budżetowej należy dokonywać prawidłowo płatności za wymienione powyżej artykuły?

Czy prawidłowym będzie klasyfikowanie wydatku w sposób następujący:

1.

Zakup materiałów wymienionych w pkt a, b, c, d – w § 421 "Zakup materiałów i wyposażenia", gdyż artykuły te wykorzystywane są w trakcie zajęć praktycznych (przez kursantów, uczniów) – są jednak materiałami zużywalnymi, wykorzystywane są z reguły jednorazowo. Ponadto, materiały te są jednorazowo spisane w koszty konta 401 "Zużycie materiałów i energii".

2.

Zakup materiałów wymienionych w pkt e – w § 424 "Zakup pomocy naukowych, dydaktycznych i książek", gdyż stanowią pomoc w wykonywaniu przez uczniów i kursantów ćwiczeń i zdobywaniu sprawności praktycznego działania – są powiązane z zachodzącym w jednostce procesem dydaktycznym i stanowią wyposażenie pracowni.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?